Īstenojot Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles arhitekta Roberta Pflūga projektā sākotnēji iecerēto, šogad apzeltīts dievnama centrālais kupols. Kupola virsma pārklāta ar 980 proves zeltu, apzeltīšanai izmantojot 57 740 zelta lapiņas.

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles atjaunošanas projekts "SVET", kas pēc Gunta Rāvja un "Skonto Būve" iniciatīvas tika uzsākts 2002.gadā, restaurējot dievnama fasādi, atjaunojot sienu gleznojumus un realizējot katedrāles arhitekta ieceres, ļāva atdzimt vienai no skaistākajām un vēsturiski nozīmīgākajām celtnēm Rīgas centrā.

Guntis Rāvis atzīst, ka „SVET” akciju uztver kā misiju un ir pateicīgs, ka dzīvē ir dota iespēja realizēt šādu projektu: „Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles atjaunošana ir mana sirdslieta. Neviens man to nelūdza, un ne sabiedrības novērtējuma dēļ es to uzsāku. Tā bija mana personīga atklāsme, mans dvēseles stāvoklis. Pirms vienpadsmit gadiem ar šo ideju devos pie Metropolīta Aleksandra, un viņš tai devai svētību. Katedrāles atjaunošanās projektā daudz ko darām pēc tūkstošgadu seniem būvniecības likumiem, ievērojot tradīcijas, kā tika celti kupoli pareizticīgo baznīcām. Piemēram, no kuras puses sākt un kurā pusē beigt zeltīšanas darbus.”

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles centrālā kupola apzeltīšanas projekta kopējās izmaksas ir 550 tūkstoši eiro. Kupola zeltīšana veikta ar 23 karātu zelta lapiņām, to uzklāšanai pielietojot atbilstošu  tehnoloģiju. Darbus veica augstu kvalificēti speciālisti zeltīšanas vecmeistara uzraudzībā.

Ņemot vērā, ka apzeltīšanas darbi bija jāveic noteiktos meteoroloģiskos apstākļos, un lai, nenotiktu kapara oksidēšanās, nedrīkstēja pieļaut pat ūdens piles nokļūšanu uz apzeltīšanai paredzētās virsmas, ap katedrāles centrālo kupolu tika izveidots aizsargpārklājums.

Projekta veiksmīgai realizācijai sarežģītākais pamatelements bija sastatņu unikālu konstrukciju izveidošana kupola aizsargpārklājuma nodrošināšanai, jo darbi noris lielā augstumā un pie lielām vēja slodzēm. Atbilstošāko risinājumu izstrādāja labākie Latvijas sastatņu konstruktori kopā ar Vācijas speciālistiem. Sastatnes tika izvietotas uz jumta un kopējais svars bija 14,5 tonnas, ar aizsargpārklājumu nosedzot 900 kvadrātmetrus.

 „Zelts ir Dievišķās gaismas simbols, atgādinot mums par to, ka Kungs ir „Gaisma no Gaismas” (Ticības Simbols) un „Pasaules gaisma” (Jņ. 8, 12). Nepakļaudamies rūsēšanai un trūdēšanai, zelts ir arī Dievišķās patiesības nemainīguma simbols un mūžības simbols. Рar mūžību mums atgādina arī baznīcas kupolu mirdzums. Mūžībai pieder katrs cilvēks, un katram cilvēkam ir ļoti svarīgi kļūt par mūžīgās dzīves mantinieku, uz ko mūs aicina Kungs un svētā Baznīca,” norāda Rīgas un visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.