Latvijas Nacionālajā operā notika Latvijas Nacionālā baleta patrona "Skonto Būve" pasākums "Svētki baletam". Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīt jaunos Latvijas Nacionālā baleta dejotājus – Alisi Prudāni, Jolantu Lubēju, Ievu Rāceni, Evelīnu Godunovu un Aleksandru Osadčiju, kā arī noklausīties aizraujošu muzikologa Mikus Čežes lekciju par baleta vēsturi Latvijā.

Aivars Leimanis, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs: „Bez „Skonto Būves” atbalsta Latvijas Nacionālajā baletā nevarētu notikt daudzi labi notikumi. Mūsu trupā pašlaik ir deviņas balerīnas, kas var dejot vadošās lomās, un tas nozīmē, ka nepieciešamas jaunas izrādes. „Skonto Būves” atbalsts rada iespēju veidot arvien interesantākas horeogrāfijas un izpausties mūsu spēcīgajai trupai.”

Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars: „Latvijas Nacionālā baleta trupa šobrīd ir profesionāli augstā līmenī, un tai pa spēkam ir sarežģīti uzdevumi, kāds būs arī šobrīd topošais iestudējums – Ludviga Minkusa „Bajadēra”. Ar „Skonto Būves” atbalstu Latvijas Nacionālais balets jau ir paveicis daudz un turpmāk sasniegs vēl vairāk.”

Guntis Rāvis, „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs: „Iniciatīva atbalstīt Latvijas Nacionālās operas baleta trupu jau kļuvusi par tradīciju, un tā tiks turpināta. Mēs būvējam pilsētas, bet mākslinieki un kultūra padara pilsētu dzīvu. Ir gandarījums, ka „Skonto Būve” ar savu artavu palīdz baleta trupai profesionāli augt, veidot jauniestudējumus, doties viesizrādēs un atklāt jaunas Latvijas baleta zvaigznes.”

Pēdējā gadu laikā Latvijas Nacionālā baleta trupu ir papildinājuši vairāki talantīgi jaunie baleta mākslinieki, un tā sasniegusi tik augstu māksliniecisko līmeni, lai pirmo reizi Latvijas Nacionālā baleta vēsturē iestudētu izrādi „Bajadēra”. Tas ir vienīgais no lielajiem, klasiskajiem baletiem, kas nekad agrāk nav pilnībā iestudēts Rīgā.