Latvijas vizītes laikā Izraēlas prezidents Šimons Peress kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu atklāja ebreju glābēja Žaņa Lipkes memoriālu. Tā kā memoriāls tapis tikai par sabiedrības ziedotiem līdzekļiem, Š.Peress pateicās lielākajiem ziedotājiem par sniegto atbalstu, tajā skaitā arī „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājam Guntim Rāvim.

Izraēlas prezidents Šimons Peress: „Žaņa Lipkes paveiktais, glābjot cilvēkus nacisma terora laikā, norāda, ka viņš ir cilvēces lepnums. Lipke simbolizē labāko, dziļāko un patiesāko, kas ir cilvēkā. Sabiedrībā vienmēr ir mazākums - pareizi un drosmīgi cilvēki, kuri būs gatavi labas rīcības vārdā katru rītu riskēt ar savu dzīvību, kā to darīja Lipke.”

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš: „Lipke ir piemērs tam, ka pat visbriesmīgākajos apstākļos cilvēkmīlestība ir neuzvarama. Arī viens cilvēks ar savu apņēmību var pārveidot pasauli uz labo pusi.”

Jaunizveidotais memoriāls ir veltīts ebreju glābējam Žanim Lipkem. Tas ir uzbūvēts tikai pāris soļus no vietas, kur zem malkas šķūnīša izraktā pazemes bunkurā Ž.Lipke Otrā Pasaules kara vācu okupācijas laikā slēpa nāvei nolemtus cilvēkus.