Pilnsabiedrība „SBRE”, kurā ietilpst „Skonto Būve” un „RE&RE”, turpina Latvijas Valsts prezidenta oficiālās rezidences Rīgas pils rekonstrukciju un restaurāciju. Iekšējās apdares darbu progress ir acīmredzams – daļā telpu jau ir veikts pirmais krāsojums.

Atjaunošanas darbi greznajās Rīgas pils telpās norit plānotajā termiņā, lai jau šī gada novembrī tās tiktu nodotas Valsts prezidenta rīcībā. Pils Baltajā zālē ir pabeigta sienu un griestu apmetuma atjaunošana, ir uzsākti zeltīšanas darbi un restaurēto lustru montāža. Sūtņu zālē šobrīd norit oriģinālā dekoratīvā krāsojuma attīrīšana un krāsu nostiprināšana, vienlaikus to gatavojot pirmā krāsojuma veikšanai.

Apjomīgs darba apjoms notiek arī Svētku zālē – vienlaikus notiek gan apmetuma atjaunošana un virsmu krāsošana, gan dekoratīvo elementu atjaunošana. Šobrīd tiek veikta gleznu rāmju restaurācija, koka apšuvuma paneļu, dekoratīvo siju un akustisko ribu špaktelēšana, gruntēšana un krāsošana. Ģerboņu zālē turpinās krāsošanas darbi, kā arī griestu rozešu un ģerboņu restaurācija.

Arī Rīgas pils Priekšpils daļā tiek turpināti krāsošanas darbi, un Valsts prezidenta kancelejas telpās notiek iekšējās apdares darbi un koka elementu montāža – tiek veikta logu vērtņu, iekšējo palodžu, durvju un parketa montāža.

Tāpat ir uzsākts vērienīgs darbs, lai nodrošinātu Rīgas pils konventa vārtu portāla ciļņu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Rīgas pils vēlās gotikas laikmeta ciļņi "Madonna ar bērnu" un "Mestrs Volters fon Pletenbergs", kas ir valsts nozīmes mākslas pieminekļi un vecākie viduslaiku tēlniecības pieminekļi Latvijā, ir noņemti un konservēti eksponēšanai, savukārt to vietā tiks izveidotas ciļņu kopijas.

Rīgas pils ciļņu saglabāšanas un replicēšanas projekts ietverts Rīgas pils restaurācijas I kārtā, kas noslēgsies 2015.gada novembrī.

Video: Elīna Matvejeva