Pēdējos četros gados vasara sākās ar ziņu, ka Latvijas upēs ielaisti 250 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Šīgada jūnijā Ogres upītē iepeldēja miljonais forelēns un „Skonto Būve” iniciētais projekts "Miljons foreļu atgriešanās" noslēdzās.

Lai arī par kulta zivi sauktās foreles liktenis nav apskaužams, diemžēl īpaši aizsargājamo sugu sarakstā to neatrast, un arī valsts atbalsta programmas tai nav. Tāpēc, lai atjaunotu padomju laikos teju iznīcināto strauta foreļu populāciju, 2011.gadā Guntis Rāvis un "Skonto Būve" uzsāka projektu "Miljons foreļu atgriešanās".

„Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis ir gandarīts, ka ideja ir pārtapusi visiem redzamā rezultātā, un pirms četriem gadiem ielaistie forelēni nu jau ir divu sprīžu garumā.

Projekta krusttēvs un dabas pētnieks Māris Olte, atzina, ka tagad ielaistās foreles būs gatavas dabīgā ceļā vairot strauta foreļu populāciju.

Zivju mazuļu ielaišanas vietas tika balstītas uz izpētes datiem, saņemot atļauju no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta „BIOR” ielaist foreļu mazuļus 7 Latvijas upju baseinos un 37 izlaišanas vietās. Foreļu ielaišanas vietas četru gadu laikā netika mainītas, lai, ņemot vērā strauta foreļu dzīves ciklu, pēc projekta īstenošanas tās noteiktajās upēs spētu vairoties jau dabīgā ceļā.

Projekta izmaksas ir vairāk nekā 142 tūkstoši eiro, un to pilnībā finansēja "Skonto Būve", pasūtot foreļu mazuļu izaudzēšanu trīs Latvijas zivju audzētavām - "BIOR" zivju audzētava "Tome", SIA "Faps" un Z/s "Sillakas". Par zivju mazuļu ielaišanu upēs rūpējās biedrība „Mēs  zivīm”.

„Viens no lielākajiem projekta ieguvumiem ir iespēja veidot sabiedrības izpratni par vērtīgākajiem dabas resursiem, to atjaunošanu un saglabāšanu,” atzinabiedrības „Mēs Zivīm” valdes priekšsēdētājs un šī projekta koordinators Ivars Dubra.