Rīgas svētku ietvaros ar „Skonto Būve” atbalstu norisinājies piektais diennakts basketbola turnīrs „Krastu mačs”.

Austrumeiropā vērienīgākais basketbola diennakts maratons „Krastu mačs” šogad norisinājās lietainos un nelabvēlīgos laika apstākļos.

Sacensības kā ik gadu atklāja spēle starp „Skonto būve” un „Rīgas Brīvosta” komandām, savukārt diennakts basketbola maratonu noslēgumā spēkiem mērojās Latvijas politiķu Daugavas labā un kreisā krasta komandas.

Diennakts turnīrā, kurā piedalījās gan profesionāli basketbolisti, gan dažādu vecumposmu amatieri, katru stundu notika viena spēle, sacenšoties Daugavas labā un kreisā krasta komandām. Kopumā vērienīgajā  24 stundu amatieru basketbola maratonā 48 komandas pārstāvēja aptuveni 600 spēlētāji.

Turnīrs noslēdzās ar Daugavas kreisā krasta uzvaru un rezultātu 960:958. Līdz ar uzvaru šogad pēc pieciem aizvadītiem pasākumiem Pārdaugavas iedzīvotāji izvirzījušies kopvērtējuma vadībā ar rezultātu  3:2. Uzvarējušais krasts savā īpašumā līdz nākamajam diennakts basketbola turnīram ieguva ceļojošo kausu.

Savukārt tradicionālais „Skonto Būve Slam dunk” konkurss ik gadu pulcē Latvijas un pasaules labākos dankerus. Lai cīnītos par bumbas grozā tieriekšanā no augšas labākā meistara titulu, šogad Rīgā bija ieradušies pasaules elites dankeri – Rafals Lipinski no Polijas, Dmitrijs Krivenko no Ukrainas un Kader. Nelabvēlīgo laika apstākļu un drošības apsvērumu dēļ labākā dankera tituls palika gan neizcīnīts.