Ceturtdien, 9. jūlijā,“Skonto Būve” un “Skonto Construction” no „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ)saņēma Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu Lāčplēša ielā 25, lai uzsāktu vēsturiskās ēkas pārbūvi, kā rezultātā taps mūsdienīga, energoefektīva un atbilstīgi 21. gadsimta moderna teātra vajadzībām aprīkotaēka.

“Projekts ir ļoti sarežģīts, turklāt jāņem vērā, ka ēka no visām pusēm robežojas ar Rīgas vēsturiskā centra apbūvi, ēkām, kuras ir vairāk nekā 100 gadus vecas, būvētas uz sekliem pamatiem. Projekta veiksmīga realizācija vislielākajā mērā būs atkarīga no tā, cik labi un produktīvi spēs sadarboties iesaistītās puses kopējā mērķa sasniegšanai. No savas puses darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai sadarbība būtu veiksmīga un teātris savās telpās atgrieztos plānotajā termiņā,” uzsver “Skonto būve” valdes loceklis Juris Pētersons.

Jaunā Rīgas teātra pārbūve notiks pēc “projektē un būvē” principa, veicot projektēšanu BIM vidē. Būvniecība notiks saskaņā ar arhitektes Zaigas Gailes projektu.

Teātra vajadzībām tiks nodrošināts mūsdienīgam teātrim  atbilstošs tehnoloģiskais aprīkojums – energoefektīva LED skatuves apgaismojuma ierīkošana, kvalitatīvi akustiskie risinājumi un modernas skatuves tehnoloģijas ar ērti kontrolējamiem un programmējamiem pacēlājiem, kā arī iebūvējamās mēbeles. Lielajai “black-box” zālei ir paredzēti nospriegoto trošu režģa griesti, pa kuriem ir iespējams staigāt, pielāgojot zāli visdažādākajiem scenogrāfijas iecerēm – šāds risinājums Latvijā līdz šim nav ticis realizēts. Projektā ir padomāts arī par vides pieejamības nodrošināšanu visām skatītāju zālēm un apskaņošanas sistēmām apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem.