Šīgada 13. augustā atjaunotā Latvijas Okupācijas muzeja ēkas atslēgas oficiāli tika nodotas muzeja profesionāļu komandai, lai viņi varētu turpināt muzeja ekspozīcijas iekārtošanu. Rīgā, Strēlnieku laukumā 1 esošā vēsturiskā ēka līdz ar jauno, gaišo piebūvi pārtapusi par Nākotnes namu.

Pārbūves rezultātā muzejs ieguvis teju divas reizes plašākas telpas - telpas jaunajai ekspozīcijai, mūsdienīgus darba kabinetus, speciāli aprīkotas muzeja krātuves un arhīva telpas.Līdz ar pārbūvi tika īstenota pazīstamā latviešu arhitekta Gunāra Birkerta Latvijai dāvātā ideja. Melnajai Latviešu sarkano Strēlnieku muzeja ēkai pievienojot gaišu piebūviun noslēdzot to ar caurspīdīgu stikla sienu, veidojas metafora par Latvijas vēsturi: no tumšās pagātnes uz gaišo tagadniunuz apskaidroto nākotni.

Vienotu ansambli ar atjaunoto namu veido tam līdzās esošais vērienīgais vides objekts - memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai "Vēstures taktīla" desmit metru augstumā un 18 metru platumā, kas ir kā simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un traģisko notikumu Latvijas vēsturē, kad 1941.gadā padomju režīms izsūtīja svešumā vairāk kā 15 000 Latvijas pilsoņu. 

Memoriāls aprīkots ar speciālām audiovizuālām iekārtām, kas ikdienā veido skaņas, vibrācijas un gaismas efektusun šos skaņas risinājumus veidojis mākslinieks Voldemārs Johansons, atskaņotie represijās cietušo personu uzvārdi ir sintezēti ar "Tildes" mākslīgā intelekta tehnoloģijas palīdzību. Nākotnes nama priekšpagalmā, Daugavas pusē iestādīti seši bērziņi, kas atspoguļo ideju par bērzu birzi - latviskās ainavas nozīmīgu simbolu.

Kopumā Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvē, Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveidē un Strēlnieku laukuma sakārtošanā ieguldīti 10 434 869 eiro. Okupācijas muzeja ēkai un piemiņas memoriālam tika piešķirts nacionālā interešu objekta statuss un būvvaldes funkcijas tika nodotas Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.SIA "Skonto būve" komanda veica darbus saskaņā ar arhitektu biroja SIA "5. iela" izstrādāto projektu. Savukārt memoriāla "Vēstures taktīla" mākslinieciskās idejas autori ir Kristaps Ģelzis, Ilze Miķelsone un Voldemārs Johansons - SIA "Taktila", kuru metu 2007.gadā par labāko atzina starptautiska žūrija.