Svīnīgā pasākumā notikusi Liepājas tramvaja līnijas pagarināšanas jeb izbūves projekta uzsākšanas svinīga atklāšana, kurā piedalījās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis, „Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks un citi.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā ir nozīmīgs solis sabiedriskā transporta attīstībā, jo Liepāja ir pirmā pilsēta Latvijā, kurā pēc valsts neatkarības atgūšanas tiks izbūvēta jauna tramvaja līnija. Tā virzīsies pa Tukuma ielas posmu no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai un noslēgsies ar apli Slapjā ielā.

Uldis Sesks, Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs: „Līdz ar projekta īstenošanu beidzot piepildīsies sapnis, ko esam lolojuši kopš 1986. gada, kad toreizējā pilsētas izpildkomiteja pieņēma lēmumu par tramvaja līnijas izbūvi līdz Ezerkrasta dzīvojamam masīvam, kas ir lielākais pilsētā. Projekts ļaus sakārtot arī esošās tramvaja līnijas posmus, tātad ieguvēji būs visi liepājnieki. Domāju, ar projekta rezultātiem varēs lepoties gan mūsu bērni, gan mazbērni!”

Guntis Rāvis, „Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs: „Tiesības veikt Liepājas tramvaja līnijas pagarināšanas būvniecības darbus „Skonto Būve” ieguva konkursa rezultātā. Rēķinoties ar liepājnieku ērtībām, izbūvēt jaunu tramvaja līniju 1,8 km garumā esam apņēmušies salīdzinoši īsā laika periodā – pusgada laikā. Šī būs pirmā no jauna izbūvētā tramvaja līnija pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, un „Skonto Būve” ir lepna realizēt gadu desmitiem plānotu projektu.”

Pasākuma ievadā pilsētas Domes ēkā tika atklāta kolekcionāra Jura Raķa seno fotogrāfiju izstāde par Liepājas tramvaja līnijas būvniecību un attīstību līdz mūsdienām.