Uzņēmumu SIA "Skonto būve" un SIA "Skonto Construction" apvienība “SBSC” slēdz līgumu ar  VAS “Valsts nekustamie īpašumi” par Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskās ēkas pārbūvi par līguma summu 29,9 miljoni eiro.

Atsākot būvniecību, uzņēmumu sākotnējie darbi būs saistīti ar vēsturiskās teātra fasādes ēkas demontāžu un risinājumu izstrādi, lai nodrošinātu saudzīgu pāļu iestrādi jaunā būvniecības apjoma izbūvei, neradot ietekmi uz apkārtējām ēkām. Tikai pēc šo risinājumu izstrādes un pārbaudes tiks atsākti būvdarbi pagalma zonā. No pasūtītāja ir izvirzītas stingras drošības prasības, jo būvniecība notiek Rīgas vēsturiskajā centrā, blīvi apbūvētā apkaimē ar intensīvu satiksmi Lāčplēša ielā gar būvlaukuma robežu.

JRT būvniecība turpināsies saskaņā arJaunā Rīgas teātra vajadzībām un pilnsabiedrības “Zaigas Gailes Birojs un Partneri” izstrādātā projekta pamata. Teātra vajadzībām tiks nodrošināts mūsdienīgam teātrim  atbilstošs tehnoloģiskais aprīkojums – energoefektīva LED skatuves apgaismojuma ierīkošana, kvalitatīvi akustiskie risinājumi un modernas skatuves tehnoloģijas ar ērti kontrolējamiem un programmējamiem pacēlājiem, kā arī iebūvējamās mēbeles. Lielajai “black-box” zālei ir paredzēti nospriegoto trošu režģa griesti, pa kuriem ir iespējams staigāt, pielāgojot zāli visdažādākajiem scenogrāfijas iecerēm – šāds risinājums Latvijā līdz šim nav redzēts. Projektā ir padomāts arī par vides pieejamības nodrošināšanu visām skatītāju zālēm un apskaņošanas sistēmām apmeklētājiem ar dzirdes traucējumiem.

Teātra projektēšanas un celtniecības procesu organizēs un vadīs pieredzējusi projekta komanda, kura tikko veiksmīgi realizējusi no tehniskā un infrastruktūras viedokļa ļoti sarežģītu projektu – tirdzniecības un biroju kompleksa “Origo ONE” jaunbūvi pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, kurš durvis apmeklētājiem vēra šī gada aprīļa sākumā.