Ievērojot būvnieku tradīcijas, 2021. gada 31. martā Jaunā Rīgas teātra (JRT) topošās ēkas pamatos Rīgā, Lāčplēša ielā 25 tika ievietota laika kapsula ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi", būvuzņēmējaSBSC(“Skonto Būve” un “Skonto Construction”), JRT aktieruGundaraĀboliņaun ViļaDaudziņa, arhitektesZaigasGailes un nozares pārraugošoministru vēstījumiem un šim laikam raksturīgajām liecībāmnākamajām paaudzēm.

Kā radās šī iespēja? 2020. gada 9. jūlijā “Skonto būve” un “Skonto Construction” uzsāka JRT vēsturiskās ēkas pārbūvi Rīgā, Lāčplēša ielā 25, savukārt 2021. gada sākumā būvdarbu laikā laimīgas nejaušības dēļ viens no mūsu uzņēmuma darbiniekiem ēkas pamatos atrada vēsturisko laika kapsulu, un tās vēstījumi aizveda pagātnē līdz pat 19. gadsimtam.

SIA "Skonto Būve" būvniecības projektu vadītājs Jānis Kreicburgs: "Mēs esam ļoti smagi un mērķtiecīgi strādājuši, lai uzvarētu konkursā par Jaunā Rīgas Teātra ēkas būvniecību, un tagad, kad jau realizējam šo projektu, to darām ar augstu atbildības sajūtu. Tāpat ar lielu cieņu izturamies pret ēkas vēsturiskajiem interjera un fasādes elementiem, ko pasūtītāja uzdevumā esam apņēmušies saglabāt un integrēt ēkas jaunajā veidolā, lai pēc projekta pabeigšanas teātra ēka būtu ne tikai mūsdienīga, bet tajā būtu jūtama arī vēstures klātbūtne."

JRT ēkas projekta ideja, tehnoloģiskie risinājumi un kvalitātes kritēriji ir apliecinājums mūsdienu sasniegumiem ēku būvniecībā. Projektā izmantotā modelēšanas sistēma BIM (būves informācijas modelēšana) ir neatsverams rīks precīzai konstrukciju montāžai, jo tas ne tikai paver iespēju apskatīt būvi virtuāli trijās dimensijās tās veidošanas procesā, bet arī spēj nolasīt tehnisko informāciju katram uzbūvētajam elementam, panākot visaugstāko darbu kvalitāti.

Viena no jaunās JRT ēkas priekšrocībām ir plašākas un ērtākas telpas, īpaši rūpējoties par teātra apmeklētājiem. Līdzšinējā JRT telpu kapacitāte bija līdz 400 skatītājiem, taču pēc rekonstrukcijas vietu skaits dubultosies un izrādes varēs baudīt 840 teātra mīļotāji. Mēs turpinām virzīties uz mērķi – jaunu, modernu, sabiedrībai tīkamu ēku pašā Rīgas centrā.

Šobrīd būvdarbu gaitā fasādes daļā uzsākta 1. stāva pārseguma (griestu) izbūve. Aktīvi turpinās ēkas pazemes daļas - modernu darbnīcu izbūve gan fasādes, gan pagalma zonā. Jaunās - daudz plašākās teātra ēkas aprises būs redzamas jau šā gada vasaras beigās - līdz tam plānots pabeigt pagalma apjoma galveno būvkonstrukciju izbūvi. Gada beigās paredzēts uzsākt jumta izbūves darbus. Jāņem vērā, ka Covid-19apstākļos tālāko darbu gaitā var rasties izaicinājumi, kas saistīti ar būvmateriālu piegādēm, darbaspēka pieejamību, garākiem saskaņošanas termiņiem ar saistītājām iestādēm vai citiem ārējiem apstākļiem. Būvniecībā iesaistītās puses mērķtiecīgi strādā, lai būvdarbi noritētu atbilstoši plānotajam, objekts tiktu pabeigts pienācīgā kvalitātē un teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties līdz 2022. gada rudenim.

JRT ēka ir projekts ar īpašu pievienoto vērtību un sniedz gandarījumu ikvienam mūsu darbiniekam. Ēkas atjaunošanā piedalās vislabākie un nozares ekspertu augstu novērtētie speciālisti. Būvniecības vadības komanda:būvniecības projektu vadītājsJānis Kreicburgs, būvniecības projektu vadītāja vietnieksViktors Borisovskis, atbildīgajais būvdarbu vadītājs Sergejs Šnepsts, būvdarbu vadītājs (ēkas karkasa izbūve)Jānis Štorhs, būvdarbu vadītājs (vispārceltnieciskie darbi)Igors Grigorjevs, būvdarbu vadītājs (fasādes izbūves darbi) Andris Lauss, būvdarbu vadītājs (elektrība, vājstrāvas)Dmitrijs Mokrovs, būvdarbu vadītājs (apkure, ventilācija, kondicionēšana, ūdensapgāde, kanalizācija – AVK, ŪK)Pāvels Zarubins, būvdarbu vadītājs (ceļu izbūve, labiekārtošana)Maksims Kots, projektēšanas koordinatorsMareks Petrovskis, darba aizsardzības speciālisteMāra Kukoja, galvenais tāmētājs Hermanis Eisaks, projektu vadītāja asistenteMarina Mackina, tehniskajā sekretāreTatjana Borisjuka, izpilddokumentācijas kontroliereAnce Niezere un juriste Ilze Bērziņa.