CENTRUS Multifunkcionāls centrs Rīgā, kvartālā starp Blaumaņa, Tērbatas, Dzirnavu un Krišjāņa Barona ielām – 2. kārta
Pasūtītājs: SIA „CENTRUS REAL ONE”
Projektētājs: SIA „Arhitektu firma „KUBS””
Projekta realizācijas laiks: 07.2014 – 12.2015
Adrese: Dzirnavu iela 81 un Dzirnavu iela 83, Rīga

CENTRUS ir pēdējais kvartāls Rīgas centrā, kas nodots pilnai apbūvei. Tas atrodas aktīvajā pilsētas centra daļā starp Dzirnavu, Tērbatas, Blaumaņa un K.Barona ielām. 

Kvartālā ir uzbūvētas divas 7 stāvu dzīvojamās ēkas ar komercplatībām pirmajos stāvos un kopējo platību 9700m2. Izveidota un labiekārtota arī ērta gājēju promenāde, kas savieno Dzirnavu ielu ar Blaumaņa ielu. Kvartāla pazemes platības nodrošina īstermiņa un ilgtermiņa autostāvvietas iespējas ēku iemītniekiem, kā arī citiem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.  Dzīvokļi pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu apdari.

Kvartāla CENTRUS 2. kārtas būvniecības darbi tika sākti 2014. gada vasarā.  Abu ēku būvdarbi un iekārtošanas darbi noslēdzās 2015.gada nogalē. Projekta pasūtītājs ir SIA "Centrus Real One", ģenerāluzņēmēja funkcijas nodrošināja uzņēmums "Skonto Būve".

Tehniskie rādītāji:

Divas 7 stāvu dzīvojamās ēkas ar tirdzniecības platībām pirmajos stāvos. Platība 9700m2; būvtilpums 32577m3; labiekārtota teritorija 2700m2.

Veiktie darbi – Monolīts dzelzsbetona karkass, vieglbetona bloku ailu aizmūrēšana. Stiklotas alumīnija fasādes un logu sistēmas. Jumtu, terases siltumizolācija un segums. Fasādes siltināšana, fasādes saliekamās dzelzsbetona konstrukcijas, fasādes kapara apdare, fasādes dekoratīvais apmetums. Lifti. Koplietošanas telpu un dzīvokļu apdares darbi. Mēbeles. Inženierkomunikācijas – ūdens, kanalizācija, apkure, ventilācija, elektroinstalācijas, piekļuves kontrole, TV/dat sistēmas, ugunsdzēsības signalizācija, sprinkleru sistēma. Labiekārtojums – bruģēšanas darbi un apzaļumošana.

Izaicinājumi - Būvdarbi pilsētas vēsturiskajā centrā ar šauru piekļuvi objektam. Lielgabarītu kravu piegādes, slēdzot piebraucamās ielas. Projektējamo ēku piebūvēšana pie esošām vēsturiskām ēkām. Esošo vēsturisko ēku monitorings.

Foto: SIA "Skonto Būve" arhīvs