Skonto Būve turpina atbalstu Nacionālajam baletam, notiks baleta “Pie zilās Donavas” pirmizrāde

07.04.2017
Ir jau devītais gads kopš Skonto Būve ir Latvijas Nacionālā baleta patrons. Šis atbalsts LNOB baleta trupai ļāvis veidot vairākus krāšņus baleta uzvedumus un katru sezonu doties nozīmīgās viesizrādēs, un realizēt jaunas radošās ieceres. Ar Skonto Būve atbalstu šajā sezonā ir tapusi arī baleta izrāde “Pie zilās Donavas” ar Johana Štrausa mūziku. Jauniestudējums ir par godu tā horeogrāfes leģendārās baletmeistares Helēnas Tangijevas-Birznieces 110. jubilejai.

Ar „Skonto Būves” atbalstu pirmizrādi piedzīvo balets „Pērs Gints”

14.12.2016

2016.gada 28.oktobrī notika Latvijas Nacionālās operas un baleta pirmizrāde laikmetīgajai baleta izrādei “Pērs Gints”. Izrādes horeogrāfs Edvards Klūgs, jauniestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Izrāde tapusi ar ikgadējā Latvijas Nacionālā baleta patrona Gunta Rāvja un SIA “Skonto Būve” atbalstu.

“Mēs, Skonto Būve, kā ilggadīgs baleta atbalstītājs, esam lepni un priecīgi par Latvijas baleta attīstību un spēju parādīt sevi arvien jaunā ampluā, kā arī jauno mākslinieku izaugsmi un jau sasniegtajām virsotnēm starptautiskā arēnā. Jaunā izrāde ” Pērs Gints” noteikti ir ļoti īpaša un ne tuvu ne klasiskais balets, kaut arī mūzika un stāsts ir klasiski, izpildījums un horeogrāfiskā valoda Latvijas publikai ir jaunums. Mēs lepojamies, ka varam atbalstīt tādu baleta trupu Aivara Leimaņa vadībā, kas uzdrošinās skatītājiem piedāvāt arvien jaunu pieeju un mūsdienīgu skatījumu uz klasiskām vērtībām. Tas noteikti palīdz uzrunāt un piesaistīt jaunus baleta mīļotājus”, saka Guntis Rāvis.


Atbalsts Latvijas Nacionālās operas Baleta trupai

03.09.2015

Atbalstot Latvijas Nacionālo baletu , Guntis Rāvis un „Skonto Būve” ir devuši tam iespēju realizēt vairākus vērienīgus iestudējumus, kas bez sponsorējuma nebūtu bijis iespējams.

2014./15. gada sezonā tika iestudēti tādi baleta šedevri kā „Romeo un Džuljeta” un „Raimonda”, savukārt 2015./2016.gada sezonā skatītājiem ir ļauts iepazīt jaunos latviešu horeogrāfus ne tikai jau par tradīciju kļuvušajā baleta skatē „Iespējams”, bet arī iestudējumā „Neiepazītās teritorijas” Jaunajā zālē un baletā „Bolero” jau uz Lielās skatuves. Arī baleta „Šeherezade un viņas stāsti” pirmizrāde 2016.gada pavasarī sola atnest pozitīvas emocijas un ievest skatītājus brīnišķīgajā Austrumu pasaulē.

Turpinot tradīciju, tiek nodrošināta Latvijas Nacionālā baleta profesionālā attīstība, jaunu uzvedumu iestudēšana, kā arī trupas attīstība gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā.

www.opera.lv


G.Rāvja un galerijas „Daugava” izdotās grāmatas

07.02.2013

SIA „Skonto Būve” un tās vadītāja Gunta Rāvja sadarbība ar mākslas galeriju „Daugava” (www.galerijadaugava.lv) ilgst jau 15 gadus. Uzņēmēja finansiālais atbalsts sniedz iespēju veidot izstādes ārpus Latvijas, izdot mākslas izdevumus, kā arī atbalstīt jauno mākslinieku radošās izpausmes un māksliniecisko pilnveidi. Taču būtisku atbalstu saņem arī Latvijas mākslas dižmeistari, tādi kā Imants Vecozols, Džemma Skulme un citi.

G.Rāvja un galerijas „Daugava” sadarbības laikā izdotas šādas grāmatas:

  • gleznotāja un profesora Imanta Vecozola darbu apkopojums „Vecozols. Glezniecība” (2008. — 290 lpp.),
  • katalogs „Latvijas mūsdienu glezniecība” (2008. — 80 lpp.),
  • Birutas Baumanes albums „Biruta Baumane. Glezniecība” (2010. — 384 lpp.),
  • grāmata par tēlnieku Vilni Titānu „Vilnis Titāns” (2011. — 152 lpp.),
  • fotogrāfa Karmela Skutelska darbu apkopojums „Karmels Skutelskis” (2012. – 92.lpp.),
  • grāmata par Siguldas pagasta tautas lietišķās mākslas studijas „Vīgrieze” darbiem un dalībniecēm „Vīgriezes laiks” (2012. – 155.lpp.),
  • mākslinieces Birutas Delles glezniecības albums „Biruta Delle” (2013. – 263.lpp.).

Borisa Bērziņa stipendija

20.09.2012

Kopš 2009.gada galerija „Daugava” un mecenāts Guntis Rāvis atbalsta jaunos Latvijas māksliniekus, uz vienu gadu tiem piešķirot gleznotāja Borisa Bērziņa vārdā nosaukto stipendiju, ar mērķi veicināt mākslinieku profesionālo izaugsmi. Ik pavasari Mākslas akadēmijas studentu darbi tiek izvietoti darbu skatē, starp kuriem tiek izvēlēti stipendijas laureāti, tādējādi dodot tiem ieganstu turpmākam darbam un motivējot attīstībai. Studentus stipendijai rekomendē Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēji un galerija „Daugava”.

Borisa Bērziņa vārdā nosauktā stipendija rosina studentus pievērsties zīmējumam un veicina vizuālās mākslas attīstību Latvijā.12