Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes Īslaicīgās aizturēšanas vieta Daugavpils, Hospitāļa iela 3 Skiču un tehniskā projekta izstrāde, autoruzraudzība
Pasūtītājs: VAS ”Valsts nekustamie īpašumi”
Projektētājs: SIA „Skonto Būve” arhitektu birojs
Projekta realizācijas laiks: 05.2007. - 04.2013.
Adrese: Daugavpils, Hospitāļa iela 3
  • Jaunbūve
  • Kopējā platība: 2180,45 m2
  • Jaunbūvējamā ēka atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa „Daugavpils cietokšņa apbūve” teritorijā, kur izvieto Īslaicīgās aizturēšanas vietu, Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes vajadzībām. Jaunuzbūvētais īslaicīgās aizturēšanas izolators Daugavpils cietokšņa kompleksā ir trīsstāvu monolīta dzelzsbetona ēka ar mūsdienīgām ārējām un iekšējām drošības sistēmām, kas ļauj iztikt bez ārējā žoga, taču pilnībā izslēdz šādu objektu tradicionālos riskus - kontaktu ar personām ārpusē. un tā apjoms novietots tā, lai noslēgtu kvartālu un iekļautos vēsturiskajā pilsētvidē.
  • Iekārtojot izolatoru, domāts arī par situācijām, ja izolatorā nepieciešams ievietot personas ar kustību traucējumiem, - ir pilnībā aprīkota kamera, lai šāda persona varētu tur uzturēties. Jaunajam īslaicīgās aizturēšanas izolatoram pašlaik nav līdzvērtīga visā Latvijā, tas atbilst jaunākajiem Eiropas Savienības drošības noteikumu un personu uzturēšanas apstākļu standartiem.
  • Konkursā " Gada labākā būve Latvijā 2012" par gada labāko jaunbūvi Latvijas būvnieku asociācijas konkursa komisija atzina jauno Daugavpils īslaicīgās aizturēšanas izolatoru.