Jūrmalas Mākslas skola
Pasūtītājs: Jūrmalas pilsētas dome
Projektētājs: SIA „Skonto Būve” arhitektu birojs
Projekta realizācijas laiks: 2013. g. decembris - 2015. g. maijs.
Adrese: Strēlnieku prospekts 30, Jūrmala.

Noslēgusies Jūrmalas Mākslas skolas būvniecība, ko pēc Jūrmalas pilsētas domes pasūtījuma projektēja SIA „Skonto Būve” arhitektu birojs.

Jūrmalas Mākslas skolas rekonstruētā ēka atrodas daļēji apbūvētā kvartāla daļā starp Strēlnieku prospektu, Friča Brīvzemnieka ielu un izbūvējamo Poruka prospekta daļu. Ēku veido 2 apjomi –divstāvu jaunbūves daļa un rekonstruētais apjoms. Virs jaunbūves ir izbūvēts arī “zaļais” jumts ar ekspluatējamu terasi āra nodarbībām.      

Mākslas skolas ēkas arhitektūra ir pietiekami neitrāla, atturīga un vienkārša, bet vienlaikus veidota arī kvalitatīva un izteiksmīga, pielietojot arī Jūrmalai tradicionālo kokmateriālu apdares elementos ar mērķi harmoniski iekļauties apkārtējā apbūvē.  Ēkas ārējais apjoms ir veidots ar korekti izpildītiem tehniskiem paņēmieniem. Fasādēs dominē stiklojums, divu pelēko toņu apmetuma apdare un koka apdares akcenti tumši oranžajā gammā.

Gan fasādē, gan interjerā ir pielietoti kvalitatīvi, funkcionāli un eleganti apdares materiāli. Iekštelpās dominē neitrāli eleganta pelēko toņu gamma, veidojot pateicīgu fonu plānotajai mākslas darbu izvietošanai.

Ēkas būvniecībā izmantoti vairāki risinājumi, kas nav atrodami klasiskajā būvniecībā – koka logailu apdare, ekspluatējams „zaļais” jumts, estētiskie griestu apsildes paneļi un unikālā gaisa apmaiņas sistēma rekonstruētājā ēkas daļā.

Stāvu skaits: 4 stāvi, 3 no tiem funkcionāli, jumta stāvs – tehniskais.
Kopējā telpu platība – 1641 m2.

Fotogrāfs: Elīna Matvejeva