ORIGO
Pasūtītājs: SIA “Attīstības aģentūra“ (Linstow AS grupa)
Projektētājs: Skonto Būve, PS "ARCADE”
Projekta realizācijas laiks: 2017-2020
Adrese: Stacijas laukums 2, Rīga

Šī gada martā ir pabeigti vērienīgi darbi pie tehniski sarežģītā tirdzniecības centra paplašināšanās projekta, kas ilga trīs gadus. “Skonto Būve” vadīja gan tirdzniecības centra projektēšanu, gan tā būvniecību. Projekta ietvaros tika izbūvēts jauns tirdzniecības un biroju korpuss, kura kopējā platība pārsniedz 45 tūkstošus kvadrātmetru.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem šajā projektā ir ēkas atrašanās vieta. Projekta būvniecība notika no inženiertehniskā viedokļa ļoti sarežģītos apstākļos. Tirdzniecības centrs atrodas ne vien pašā pilsētas aktīvākajā punktā, bet tam blakus atrodas arī dzelzceļa stacija, kuru būvniecības darbi nedrīkstēja apgrūtināt. Otrs izaicinājums bija objekta apgāde ar būvmateriāliem. Visa projekta norises laikā tika veikti ļoti rūpīgi plānošanas darbi, lai ierobežotajā teritorijā, tiktu regulāri piegādāts būvmateriāls tikai pašā nepieciešamākajā apjomā.

Ēkas fasādes apšuvums veidots no titāncinka, ķieģeļu klāja un stiklojuma. Inovatīvs risinājums ir pirmo reizi Baltijā izmantotais ātrija zonas pārsegums, kas ir veidots no gaismu caurlaidošas membrānas. Šāds risinājums nodrošina, ka ēkas milzīgajā būvapjomā ienāk dienas gaisma. Pats ēkas karkass ir izbūvēts no saliekamā dzelzsbetona, ko projektēja un ražoja “Skonto Group” uzņēmums “Skonto Prefab”. Uzņēmums līdz šim ir guvis atzinību ar ievērojamiem projektiem ārzemēs, tāpēc jo īpaši svarīgi pieminēt, ka “Skonto Prefab” pirmo reizi ir veicis tik vērienīga apjoma saliekamā dzelzsbetona ražošanu vietējā mēroga projektam. Projektā no garāmgājēju acīm ir paslēpti iekšējie ātriji ar pilsētas dārza sajūtu, ir izveidotas vairākas terases, ko nevar saskatīt no ielas, bet kas nākotnē priecēs biroja telpu nomniekus.

Jaunajā “Origo” biznesa centrā šobrīd ir pieejama pazemes autostāvvieta, kas paredzēta 130 automašīnām un 70 velosipēdiem. Pirmajos trīs stāvos atrodas tirdzniecības platības, savukārt no ceturtā līdz sestajam stāvam 11 500 kvadrātmetru platība atvēlēta biroju telpām. Jāpiebilst, ka “Origo” ir energoefektīva ēka, kas ir saudzīga dabai un cilvēkiem, atbilstoši BREEAM sertifikācijai (British Research Establishment Environmental Assessment Method), ko piešķir ilgtspējīgām ēkām.